Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
EPL - logo
Godło Polski
  • Maciej Ziarko

    Maciej Ziarko - jest ratownikiem medycznym oraz ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, z którym jest związany od 8 lat. Ukończył studia: Ratownictwo Medyczne na PWSZ w Nowym Targu. Ukończone kursy medyczne; ACLS, ITLS, PALS. Poza działalnością górską od 10 lat pracuje w (...)

  • Krzysztof Wostal

    Krzysztof Wostal - Osoba jednocześnie całkowicie niewidoma i słabosłysząca. Posiada dyplom Technika Informatyka i Licencjat Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Magister pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Katowicach. Od roku 1999 prowadzi działalność (...)

  • Marek Wajdziak

    Marek Wajdzik - doktor nauk leśnych, absolwent Wydziału Leśnego AR w Krakowie, pracownik w Zakładzie Bioróżnorodności Leśnej. Wykładowca Gospodarki łowieckiej, Ekologii populacjami zwierząt oraz autorskich przedmiotów: Kynologii łowieckiej oraz Wyceny i oceny trofeów łowieckich. Myśliwy, lektor (...)

  • Krzysztof Tomasiak

    Krzysztof Tomasiak - mgr inż. leśnik. Absolwent Wydział Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie, absolwent Technikum Leśnego w Starym Sączu. Od 1998 roku pracownik Nadleśnictwa Piwniczna, na stanowisku Specjalisty ds. Edukacji Leśnej. Zajmuje się m.in. Ośrodkiem Edukacji Leśnej w Roztoce (...)

  • Marek Styczyński

    Marek Styczyński - mgr inż. leśnictwa, absolwent Wydziału Leśnego w Krakowie, emerytowany główny specjalista Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, zajmował się zawodowo gatunkową ochroną roślin i zwierząt, rezerwatami przyrody i europejską siecią obszarów Natura 2000. Specjalizuje (...)

  • Rafał Ryszka

    Rafał Ryszka - (ur. 1975) pedagog, współzałożyciel i członek zarządu Wrocławskiego Stowarzyszenia Wychowawców. Członek Towarzystwa Szkół Waldorfskich Waldorfschulgemeinschaft e.V. w Leipzig, koordynator m.in. polsko-niemieckich wymian młodzieży i pedagogów oraz pedagogicznych wizyt studyjnych w (...)

  • Katarzyna Ratkowska

    Katarzyna Ratkowska - od ponad dwudziestu sześciu lat jestem nauczycielką w klasach 1-3. Kocham nie tylko swoją pracę, ale przede wszystkim rodzinę: męża, dwie córki-studentki, psa i koty. W ramach walki ze szkolną rutyną zajmuję się projektami międzynarodowym. W wolnych chwilach pracuję w (...)

  • Krzysztof Prystupa

    Krzysztof Prystupa - trener i mentor wystąpień publicznych, emisji głosu oraz dykcji. Aktor, logopeda medialny. Od czerwca 2014 r. prezes zarządu Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK, prowadzi własną firmę szkoleniową ViaMowa. Pracował, jako Asystent w PWST w Krakowie przy (...)

  • Anna Pikus

    Anna Pikus - trenerka, facylitatorka, edukatorka przyrodnicza oraz autorka tekstów popularnonaukowych. Obecnie współpracowniczka Zespołu Aktywnej Edukacji w Tatrzańskim Parku Narodowym. Wcześniej przez wiele lat kierowała Wydziałem Społecznych Funkcji Lasu w Dyrekcji Generalnej Lasów (...)

  • Łucja Piekarska-Duraj

    Łucja Piekarska-Duraj - zajmuje się antropologią społeczną, zainteresowana szczególnie problematyką pamięci, tożsamości i dziedzictwa; jest doktorem socjologii (UJ), współautorką szeregu wystaw i działań muzealnych, a także trenerką procesu twórczego, specjalizuje się w zastosowaniu technik (...)

  • Tomasz Pasierbek

    Tomasz Pasierbek - biolog, nauczyciel akademicki, stopień doktora nauk biologicznych uzyskał w Instytucie Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Współautor podręcznika „Świat przyrody. E-podręcznik dla szkół (...)

  • Piotr Pacanowski

    Piotr Pacanowski - dr inż. leśnik, gleboznawca. Współtwórca i pracownik pierwszego w Polsce Centrum Edukacji Gleboznawczej – Muzeum Gleb powstałego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Prowadzi zajęcia dotyczące gleb na wszystkich poziomach kształcenia - (od przedszkolaka po seniora). (...)

  • Bogdan Ogrodnik

    Bogdan Ogrodnik - dr nauk filozoficznych, mgr fizyki, doświadczenie dydaktyczne i naukowe w pracy na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ w Katowicach oraz w Instytucie Filozofii UŚ w Katowicach. Inicjator i współtwórca Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Współtwórca i realizator (...)

  • Wiktor Naturski

    Wiktor Naturski - rocznik ’75, od szkoły średniej zaangażowany w prace społeczne. Absolwent Technikum Leśnego w Brynku i Wydziału Leśnego UR w Krakowie. Pracował w Nadleśnictwie Bielsko, RDLP w Katowicach, a następnie Nadleśnictwie Ustroń, gdzie odpowiada za edukację leśną, ochronę przyrody i (...)

  • Łukasz Migiel

    Łukasz Migiel - ratownik medyczny, ratownik TOPR, zawodowo związany z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Podhalańskim Szpitalem Specjalistycznym w Nowym Targu. Ukończył studia; Ratownictwo Medyczne na PWSZ w Nowym Targu, a także Studia Podyplomowe z zakresu Ochrony Środowiska i (...)

  • Agnieszka Macura

    Agnieszka Macura - radczyni prawna, trenerka, ACO,  właścicielka serwisu lesneprawo.pl którego tematem przewodnim jest turystyka i bezpieczeństwo na terenach leśnych i chronionych. Od lat współpracująca z jednostkami organizacyjnymi Lasów Państwowych i Parków Narodowych – zarówno w zakresie (...)

  • Magdalena Kuś

    Magdalena Kuś - absolwentka Wydziału Leśnego UR w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu ziołoznawstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Kierowała zespołami edukacyjnymi w Magurskim (również obecnie) i Tatrzańskim Parku Narodowym. Certyfikowana trenerka i przewodniczka interpretacji (...)

  • Małgorzata Bujoczek

    Małgorzata Bujoczek - doktor nauk leśnych, ornitolog, nauczyciel i pracownik naukowy w Katedrze Bioróżnorodności Leśnej na Wydziale Leśnym UR w Krakowie. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia, również w terenie, z zakresu rozpoznawania, biologii i ekologii zwierząt. Specjalizuje się w pracach (...)

  • Witold Ciechanowicz

    Witold Ciechanowicz - absolwent Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Wieloletni edukator i rzecznik prasowy w Nadleśnictwie Gdańsk. Twórca i redaktor pierwszego profilu nadleśnictwa na portalu Facebook. Współautor leśnego wortalu edukacyjnego "Las rysia eRysia". Autor tekstów publikowanych (...)

  • Alicja Fischer

    Alicja Fischer - - teriolog, absolwentka biologii środowiskowej w Instytucie Nauk o Środowisku UJ  i studiów podyplomowych z zakresu mediacji na Wydziale Zarządzania AGH. Kieruje Działem ds. Udostępniania Ojcowskiego Parku Narodowego. Zajmuje się edukacją przyrodniczą dzieci i dorosłych. (...)

  • Magdalena Frączek

    Magdalena Frączek - doktor nauk leśnych, profesor dydaktyczny URK w Katedrze Bioróżnorodności Leśnej na Wydziale Leśnym UR w Krakowie. Ze studentami leśnictwa prowadzi zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej, społecznych funkcji lasów, botaniki, dendrologii oraz autorskie kursy "Dziedzictwo (...)

  • Maja Głowacka

    Maja Głowacka - dr nauk biologicznych (ekologia roślin), doświadczenie dydaktyczne i naukowe w pracy na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ w Katowicach oraz na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym Uniwersytetu Opolskiego. Od 1996 roku współpracuje z różnymi instytucjami, prowadząc zajęcia z (...)

  • Grażyna Głuch

    Grażyna Głuch - absolwentka Wydziału Ogrodniczego – Oddziału Architektury Krajobrazu, SGGW w Warszawie i Studiów Podyplomowych Gospodarki Leśnej w Planowym Kształtowaniu Środowiska Przyrodniczego (Wydział Leśny SGGW). Pracownik Instytutu Badawczego Leśnictwa na stanowisku głównego specjalisty w (...)

  • Andrzej Grzywacz

    Andrzej Grzywacz - profesor nauk leśnych, specjalista w zakresie fitopatologii i mykologii leśnej oraz ochrony przyrody w lasach. Dziekan Wydziału Leśnego SGGW (1990–1993) i prorektor SGGW (1984–1990). Był wieloletnim przewodniczącym rady naukowej IBL (1991–2007), przewodniczącym Kolegium Lasów (...)

  • Magdalena Hędrzak

    Magdalena Hędrzak - ur. w 1972 w Rzeszowie. Jest doktorem nauk rolniczych zatrudnionym na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt. Ukończyła także Instytut Psychologii Stosowanej w Krakowie, na kierunku Psychologia i Psychoterapia. Uczestniczyła w warsztatach (...)

  • Piotr Idziak

    Piotr Idziak - socjolog wsi i antropolog kultury. Pracownik Małopolskiego Instytutu Kultury, członek zespołu Dynamika Ekspozycji. Współautor wystaw i ścieżek dziedzictwa. Autor gier planszowych, terenowych i questingów. Tworzy scenariusze ekspozycji i działań edukacyjnych. Współpracuje przy (...)

  • Małgorzata Karwowska-Stefaniak

    Małgorzata Karwowska-Stefaniak - doktor nauk chemicznych (Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego). Nauczyciel chemii w jednym z warszawskich liceów. Profesjonalny trener biznesu, projektuje i prowadzi szkolenia głównie dla osób związanych z edukacją. Od 2008 roku współpracuje z Centrum Nauki (...)

  • Jan Krzeptowski-Sabała

    Jan Krzeptowski-Sabała - mgr inż. leśnik. Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ukończył seminarium „Tourism and Protected Areas” na Uniwersytecie Colorado i kurs interpretacji dziedzictwa zorganizowany przez Interpret Europe. Pracuje jako edukator w Tatrzańskim Parku (...)

  • Jadwiga Wróbel

    Jadwiga Wróbel - pedagog, resocjalizator, terapeuta, trener. Od wielu lat pracownik Domu Pomocy Społecznej w Krakowie - obecnie kierownik ds k.o. i terapii zajęciowej. Swoją pracą związana z osobami przewlekle chorymi psychicznie, starszymi, upośledzonymi, uzależnionymi. Działając w (...)

  • Marzena Żylińska

    Marzena Żylińska - zajmuję się metodyką, neurodydaktyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji. Od wielu lat prowadzę szkolenia dla nauczycieli, tworzę materiały dydaktyczne, jestem autorką licznych artykułów i dwóch książek: „Między podręcznikiem a internetem” i (...)